Uyuyan yanardağların yanında ve yeşil kırlarda hüküm süren Edinburgh, şaşırtıcı manzaralardan çok daha fazlasına sahiptir. Kuzey’in Atina’sı olarak isimlendirilir. İzleniminiz gayda, tartanlar, armalar ile sınırlıysa yanılıyorsunuz. Londra’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci şehir olan Edinburgh, yapacak çok şey sunuyor.

Bütçe

Edinburgh’un en büyük cazibe merkezlerinin çoğu birbirine çok yakındır. Bir yarıçap içinde yer alan merkezi gezerken çoğu zaman bir otobüs veya tramvaya ihtiyaç duymayacaksınız.Yaz mevsimi festival sezonu olduğu için bir çok gezgin Edinburgh’a gelir. Konaklama fiyatları arttığı gibi yer bulmak da zorlaşır. Kış aylarında daha az ziyaretçi olduğu için uygun bütçeli konaklama bulmanız mümkün.

Yeme – İçme

Soğan, yulaf ezmesi ve bazı baharatlarla birlikte kıyılmış koyun kalbi, karaciğeri ve akciğerleri olan haggis ile bilinir.

Edinburgh’un Tay mutfağından İtalyan mutfağına kadar bir çok uluslararası mutfak da sunduğunu unutmayın. Edinburgh’un barları, geleneksel balık, cips ve hamburger gibi yiyecekler de sunmaktadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir