Nice lüks gezginciler için tasarlanmış bir şehir gibidir. Fransız Rivierası’nda olmak ve birçok pahalı destinasyona da yakın olmak isteyen gezginlerin para harcamak için ziyaret ettiği bir şehir. Yaz sezonu fiyatları oldukça abartılıdır. Nice seyahatinizde maliyetlerinizi düşürmek istiyorsanız, size tasarruf etmenin bazı yollarından bahsedeceğim. Buyrun size uygun bütçeli Nice tüyoları

Tasarruf Edin

Ücretsiz şeyler yapın – Plaj, Vieux Nice, Jardin Albert I (şehrin merkez parkı) ve geceleri müzik ve sokak sanatçılarıyla doldurulan Promenade des Anglais gibi tüm ücretsiz mekanlardan yararlanabilirsiniz.

French Riviera Pass – Nice Turizm ofisinde ve Kongre Merkezi’nde bulunan French Riviera Pass, 24, 48 veya 72 saatlik bir sürede sınırsız ulaşım imkanı sunuyor. Kartlar 30-68 Euro arasında ücrete ayrıca Old Nice rehberli tur, müzelere ücretsiz giriş ve Lascaris Sarayı’nı da içermektedir.

Öğle yemeği menüsünü alın – Dışarıda yemek yiyecekseniz, öğlen saatlerinde prix-fixe menüsünü (iki veya üç çeşitli menü) alın. Şehirdeki restoranlar öğle yemeği sırasında bu set menüyü sunar ve fiyatları 10-20 Euro ile normal akşam yemeği menüsünden daha uygun fiyatlı oluyor.

Ücretsiz yürüyüş turlarına katılın – Nice, 11:25’te Massena Meydanı Çeşmesi’nde başlayan ve yaklaşık 2 saat süren ücretsiz şehir turları düzenleniyor. Bu yürüyüş turun sonunda, bütçenize göre uygun bir bahşiş verirsiniz.

Couchsurf – Hiçbir şey ücretsiz uyumaktan daha ucuz olamaz. Couchsurfing, sizi sadece kalacak ücretsiz bir yer değil, aynı zamanda sizi görmek için tüm harika yerlere tanıtabilecek yerel bir tur rehberi verecek yerlilerle bağlantı kurar.

Yolculuklarda paradan tasarruf edin – Uber, taksilerden çok daha ucuzdur. Otobüs beklemek veya taksilere yüksek paralar ödemek istemiyorsanız, Uber şehirde dolaşmanın en iyi yoludur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir