Frances Mayes’in ‘Toskana Güneşinin Altında’ film uyarlaması, Tosakana’nın gerçekten, bir romantizm, şarab, zeytin, aromatik yemekler ve güneşin derinlemesine gömüldüğü bir yer olduğunu ortaya koyar.

Bugün, birçok gezgin, Roma veya Milano’nun koşuşturmasından kaçmak için kuzeybatı İtalya’daki bu görkemli bölgeyi ziyaret ediyor. Kaleler, şarap imalathaneleri, zarif selvi ağaçları, basamaklı tepeler ve dönümlerce üzüm bağları ile cennetten bir köşedir. Bu sakin pastoral manzaralı yerde zaman ağır işliyor. Toskana güneşi altında bir kadeh şarabın tadına bakmaktan veya  ev yapımı gnocchi  yemekten daha iyi bir fikir olabilir mi?

Ziyaret Edilecek En İyi Aylar

Toskana’yı ziyaret etmek için en iyi zaman eylül-ekim ve nisan-mayıs ayları arasındadır. Bu aylarda  daha az kalabalık olacağı gibi  sıcaklıklarda sizi rahatsız etmeyecektir. Beklendiği gibi, yazlar yüksek sıcaklık ve yoğun kalabalıkla karışır. Toskana’nın  tümüyle kendinize kalmasını istiyorsanız, kış sezonunda ziyaret edin, ancak soğuk ve yağmurlar sizi bekliyor olacak.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir