Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehri Prag her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Tarihi yapıları, dar sokakları, özgün yapısını korumuş mahalleleri ve hareketli gece hayatı gelen ziyaretçilere hem görülecek yerler hem de yapılacak aktiviteler açısından zengin seçenekler sunuyor.

Komünizm’den yakın bir tarihte ayrılan ülke alışveriş açısından da geniş seçenekler sunuyor.

Prag şehrinde kendinize ve sevdiklerinize satın alabileceğiniz en popüler hediyelikler 

Çek Birası

Becherovka Likörü

Çek Kağıt Helvaları (Spa Wafers)

Çek Porseleni

Bohem Kristalleri

Garnet Taşı

Hediyelik Eşyalar

Marionette

Mucha Posterleri

Kafka Ürünleri

Ahşap Oyuncaklar

Magnet ve Diğer Küçük Hediyelik Eşyalar

Alışveriş Yerleri

Kentin  alışveriş kültürü AVM’lere kaymış olsa da cadde üzerinde yer alan dükkanlar ve pazarlar ürün çeşitlilikleriyle halen ilgi çekiyor.

Charles Köprüsü’nden şehri meydanına  ve ardından Celetna Caddesi’nde devam eden güzergah Na Prikope Caddesi’nde son buluyor. Burada pek çok farklı obje bulabileceğiniz gibi  özellikle mücevher ve takı alışverişi için tercih edebilirsiniz. 

Aslında Na Prikope Caddesi  AVM’lerden birkaçına ve zincir mağazalara da  ev sahipliği yaptığı için alışveriş için  önemli bir nokta. 

Devasa heykelleriyle ünlü olan Koruna Sarayı’nın pasajında hazır giyim mağazaları, cafeler, saat ve akseuar mağazaları ile birlikte kentin en büyük müzik mağazası Bontonland Megastore yer alıyor. ufak tefek alışveriş yapmak ve  tarihi pasajı görmek için ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir