Geleneksel olarak İngiltere, hafif, yoğun aromalı  baharatlardan yoksun yiyeceklerle bilinir. En ilgi çekici yemeklerden bazıları şunlardır: Çoban Turtası, Delikli Kurbağa, Bangers ve Mash, Trifle, Elmalı Crumble, Benekli Dick, Bubble and Squeak, Roly-poly, Kızartmalar, Siyah Puding ve tabii ki, Fish and Chips .

Bugün Londra’da uluslararası favoriler de dahil olmak üzere her tür restoranın  olmasına rağmen, İngiliz tarzı yemekler  popüler olmaya devam ediyor.

 

Genellikle İngiltere’de bir öğün patates ve sebzenin yanında bir çeşit et içerir. Londra’nın yemek kültürü Paris ve New York’a rakip olmaya başladı. Lezzet  meraklıları için harika bir şehir.

İyi  bir biftek arıyorsanız, Hawksmoor Seven Dials’a göz atın. Sakatat  içeren geleneksel yemekler  için  Londra’nın batı tarafında yer alan Hereford Yolu’nu denemelisiniz.Size  gerçek İngiliz mutfağı hakkında iyi bir  fikir verecektir. Ayrıca lezzetli pudingler var. Kaliteli ve daha iyi bir yemek  için daha yüksek  bir bütçeniz varsa, St John’a uğrayın.Burası İngiliz yemeklerinin hakkını fazlasıyla veren bir yer. Sıra dışı lezzetlere alışık değilseniz, garsona soru sormaya hazır olun. Sadece et yemek istiyorsanız Tramshed’deki et seçeneklerine bir göz atın. En iyileri bu restoranda masaya geliyor.

Pub Kültürü

Londra yemek kültüründe pubların önemli bir yeri vardır. Akşam yemeğinden önce eş dostla buluşup birkaç bira içmek oldukça yaygındır. Ayrıca publar aperitif  İngiliz tarzı yemekler  için de tercih edilebilir. Sizde Londra seyahatinizde bu deneyimi kaçırmayın.

 

Öğleden sonra geleneksel İngiliz çayının  tadını çıkarabilirsiniz. Çayın yanına pasta, kek, kraker veya bir bir krep hiç fena olmaz. Londra yemek kültürünün tüm yönlerini tecrübe etmeden ayrılmayın.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir