Kalamata, Messinia bölgesinin başkentidir. Muhteşem plajları, muhteşem doğa manzaraları, dağları ve yemyeşil vadileri ile buraya gelen tatilcileri  büyüler. Messinia’nın bu  liman şehri, tarihi kalıntılara ve arkeolojik keşiflere ev sahipliği yapıyor.  Her yıl çok sayıda turist çeken önemli bir üretim merkezidir. Aynı zamanda tarımsal ürünler bakımından oldukça zengindir. İncir, zeytin, Kalamata’da yetişen en popüler  ürünler arasındadır.

Kalamata, küçük bir şehir olduğundan  merkezinden plajlara  ve tarihi kültürel yerlere yürüyerek ulaşmanız mümkün. Tercihinize göre, Plajların bulunduğu bölgede yada  şehir merkezinde konaklama yapabileceğiniz bir çok otel mevcut.

Ulaşım için yerel otobüsleri ve taksileri kullanabilirsiniz. Yürümeyi seviyorsanız istediğiniz birçok yere yürüyerek de gidebilirsiniz.

 Kalamata Gezilecek Yerler

  • Isabeau Kalesi: Şehrin en çok ziyaret edilen ve en güzel yeri olarak kabul edilen Isabeau Kalesi her yıl düzenlenen  uluslararası dans festivallerine ev sahipliği yapıyor. Bu tarihi kale günümüzde  tiyatro, müzik ve dans gösterileri gibi etkinliklere için kullanılıyor.

 

  • Benakeion Arkeoloji Müzesi: Kalamatanın tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Banakeion Aekoloji müzesini mutlaka gezmelisiniz.Müzede Bronz Çağı ve Roma döneminden kalma birçok tarihi eser sergileniyor.

 

  • Vassileos Georgiou Square: Bir çok kafenin yer aldığı ve buluşma yeri olan bu meydan ,şehrin en kalabalık noktası. Kalamata’da en iyi kahveyi burada içebilirsiniz.

 

  • Sahil Yolu: Kalamata’nın kıyı boyunca uzanan sahil şeridinde, bir çok taverna, kafe, bar ve kulüp yer alıyor. En hareketli gece hayatına sahip sahil şeridi birçok su sporları kulübüne de ev sahipliği yapıyor.

Kalamata Otelleri

  1. Grecotel Filoxenia Kalamata (4 Yıldız): Kalamata’nın en lüks otelleri arasında olan bu otel, muhteşem bir manzaraya sahip. Otelde şık bir restoran ,açık ve kapalı iki yüzme havuzu bulunuyor.

 

  1. Hotel Flisvos (2 Yıldız): Hotel Flisvos, Deniz manzaralı odaları ile oldukça konforlu bir oteldir. Uygun fiyatlara konaklama yapabilirsiniz.

 

  1. Rex Hotel (4 Yıldız): Rex Hotel lüx ve konforlu odaları, çamaşırhane servisi ile en iyi hizmet imkanlarını sunuyor. Dört yıldızlı olmasına rağmen uygun fiyata konaklayabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir