Kilometrelerce  kıyı şeridi, yemyeşil ormanları, düzinelerce tatil köyü ve lezzetli yemekleri  ile Tahiti’ harika bir tatil rotasıdır. 

Adanın başkenti Papeete’nin ilginç, kaotik atmosferi bozulmamış doğal güzelliğe sahip. Aslında, Fransız Polinezyası’nın 118 adasının en büyüğü olan Tahiti, küçük bir köprüsü ile karaya  katılmasına rağmen, genellikle iki ayrı ada olarak adlandırılır. Tahiti Nui, Papeete’nin daha büyük olan kuzey bölümüdür. Tahiti Iti (daha küçük ) daha az erişilebilir, ancak birçok ziyaretçi trekkingi  ve sakin bir inziva için burayı tercih eder. Tahiti’nin her iki tarafında bir hafta geçirmenizi tavsiye ederim. Harika bir tatil için Tahiti’ye ne dersiniz?

Ziyaret Edilecek En İyi Zaman

Tahiti seyahati için en iyi zaman Mayıs ve Ekim aylarıdır. Yıl boyunca hava sıcak olsa da Tahiti’nin kış mevsimi daha az nemlidir. Tahiti’de iki farklı mevsim yaşıyor; Kış mevsimi daha az yağmur ve daha normal sıcaklıklar getirirken, yaz – Kasım-Nisan arası – oldukça sıcak ve nemli geçiyor (özellikle Aralık)  Ancak ne zaman seyahat ederseniz edin, otel fiyatlarının yüksek olmasınına şaşırmayın.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir