Mavi ve yeşil tonların hakim olduğu Gökçetepe Tabiat Parkı, kendi kendini temizleyerek her zaman temiz ve berrak kalan 5 körfezinden biri olan Saros Körfezi’nde yer alıyor.
Su altı akıntıları sayesinde denizi her zaman temiz olan Saros koyları,yerleşim ve sanayi bölgesi olmaması nedeni ile doğallığını korumuştur. Bol oksijeni ile solunum yolu hastalıkları için adeta şifa kaynağıdır. Çanakkale ve Edirne illeri ile yerleşime imkân vermeyen Saros Körfezi, doğal bir ortamda tatil yapmak isteyenler için cennetten bir köşedir. Gökçetepe Tabiat Parkı, Keşan ilçesinden sonra tabelalar takip edilerek kolaylıkla ulaşabilisiniz.

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Yapmak

Tabiat parkında pek çok konaklama seçeneği mevcut. Dilerseniz çadır ve karavan kampı yapabilir veya farklı konaklama alternatifleri arasından bungalovları tercih edebilisiniz. Çadır kampı yapmayı düşünenler kendi çadırlarını getirebildikleri isterlerse parkın içinde yer alan çadırları kiralayabilirler. Sabahları kuş sesleri eşliğinde uyanmak ve masmavi berrak denize atlayarak güne başlamak kulaklara hoş geliyor. O halde ,haydi Gökçetepe’ye !

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir