Chicago mahallerden oluşan benzersiz bir şehirdir. Şehir merkezindeki nehir, sanatsal Wicker Park, bilimsel Hyde Park ve gösterişli Boystown ve buna ek olarak en iyi müzeler gezilecek yerler arasındadır.
Günümüzde Chicago, canlı müzik konser ve performansları ile çok daha iyi tanınmaktadır. caz ve blues müziğinin ortaya çıkışında önemli bir rol oynamıştır. Senfoni orkestrası da göze çarpmaktadır.
Tasarım ve mimarlık meraklıları için Millennium Park’ta bulunan dev yansıtıcı fasulye heykeli olan Cloud Gate gibi , ülkenin en gelişmiş binaları ve anıtları görülmesi gereken yerler arasında planlamalıdır.

Ne zaman gidilir?

Chicago seyahati için en uygun zaman yaz, ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Ne zaman giderseniz gidin Michigan Gölü çevresinde her ay özel etkinlikler ve festivaller sizi bekliyor.

Chicago Ulaşım

Chicago’da tren ve otobüs ağı oldukça geniştir . şehrin tüm semtlerine ve dışında ki banliyölere hizmet vermektedir (fiyatlar otobüs yolculuğu başına 2 dolar, tren yolculuğu başına 2,50 dolar).
Yürümeyi seviyorsanız şehir merkezini yürüyerek keşfedebilirsiniz

Oteller

Chicago bölgesindeki popüler lüks oteller içerisinde The Langham, Chicago, The Peninsula Chicago ve Trump International Hotel & Tower Chicago yer alıyor

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir