Tapınak kompleksi, bir bölümü 10. yüzyıla kadar uzanan iki ana tapınak binasından oluşur. Tapınağın ana ekseninin, Bali’deki en kutsal dağ olarak kabul edilen Agung Dağı’nın zirvesiyle uyumlu olması dikkat çekiyor. Aktif yanardağın 1963’te patlaması sonucu neredeyse birçok tapınak yok olmuş.

Tapınak bugün hala ayakta ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler için büyük bir cazibe merkezi. Dindar Bali halkı tapınağa her gün ibadet etmek için geliyor. Tüm ziyaretçilerin girilmesine izin veriliyor ancak dizleri, ayak bileklerini ve omuzları kaplayan bir peştemal giymek zorunlu. Dekolte etekler ve bluzlar tapınak ziyaretinde uygun görülmüyor.

 

Tapınağın konumu dağcıların Agung Dağı’nın zirvesine ulaşmak için kullandığı yollardan biridir. Pura Besakih muhteşem manzaralara hakim . Rehberli bir turlar zorunlu olmasada ufak bir bahşişle tercih edilebilir.

Tapınağın dışında yer alan birçok satıcıdan tapınakta ilgili eşsiz hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Yerel el işi ürünler, heykeller ve biblolar sevdiklerinize alabileceğiniz güzel hediyelikler arasında.

Adres ve ziyaret saatleri

Adres : Pura Besakih Besakih, Rendang

Açılış saatleri Ziyaretçiler: 08:00 – 17:00

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir