İlk adresimiz Eski Şehir Meydanı; 10.yüzyılda  uluslar arası ticaret için inşa edilmiş.Tarihi dokusuyla, yapılarıyla eşsiz bir güzelliğe sahip.Astrononik saat bu meydanda bulunur. Her saat dilimi 12 burcu temsil ediyor. Saat başı üzerinde bulunan figürlerin gösterisini izlemek için sizde bu saat kulesinin önüne gelebilirsiniz.

Carles Bridge yada kral köprüsü;Yapımı  1357 -1400 yıllarında tamamlanmış.Üzerinde 30 adet heykel bulunan köprü  Vlatra Nehri manzarası ile büyülüyor. Fotoğraf meraklılarının uğrak noktasıdır.

Prag Kalesi; yapımına 9. yüzyılda başlamış ancak 12. yüzyılda son halini almıştır Dünyanın en büyük antik kalesi ünvanı ile Guinness Rekorlar Kitabına girmiştir. Muhteşem Prag şehri manzarasına sahiptir.

Prag Ulusal Müzesi  1818 yılında Wenceslas Meydanı’ında İnşa edilmiş. Prag’ın en büyük müzesidir. Muhteşem salonları ve merdivenleri ile görülmesi gereken önemli yerlerdendir .

Diğer gezilecek yerler

Powder Tower, St. Nikolas Kilisesi,Tyn Kilisesi,Vltava Nehri kısında Vysehrad Kalesi, Hayvanat Bahçesi diğer gezilecek noktalar arasında .

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir